Duyuru

0

KAMUOYUNUN ÖNEMLE DİKKATİNE…!!!

SİZLERİ ÇOK ÖNEMLİ BİR KONUDA UYARMAYI GÖREV BİLİYORUZ..

1999 YILI GÖLCÜK DEPREMİ SONRASI KURULAN VE O GÜNDEN İTİBAREN ÜLKEMİZ VE MİLLETİMİZİN HİZMETİNDE BULUNAN DERNEĞİMİZİN İSMİ SADECE ” 911 ARAMA KURTARMA DERNEĞİ”DİR.

DERNEĞİMİZİN İSMİNİN ÖNÜNDE YADA ARKASINDA  KESİNLİKLE ŞEHİR İSİMLERİ ,ARAŞTIRMA  VB EKLEMELERİ YOKTUR.
SON YILLARDA GÖZLEMLEDİĞİMİZ ÜZERE  1999 DEPREMİ DAHİL TÜM FELAKETLERDE ÜLKEMİZDE FAALİYET GÖSTEREN DERNEĞİMİZİN TIRNAK İÇERİSİNE ALINMIŞ

(“911ARAMA KURTARMA DERNEĞİ” ) İSMİNİN ÖNÜNE VE ARKASINA EKLEMELER YAPARAK KURULAN YENİ OLUŞUMLAR BULUNMAKTADIR.

SOSYAL İLETİŞİM GEREÇLERİNDE DE YER ALAN BU OLUŞUMLARIN DERNEĞİMİZ ,GÜVENİLİRLİĞİ,SAYGINLIĞI İLE UZAKTAN YAKINDAN BİR ALAKASI YOKTUR.
DERNEĞİMİZ İSMİNİN KULLANILARAK ;DERNEK İSMİMİZDEN İSİM ÜRETEREK ARAMA KURTARMA CAMİASINDA YER EDİNMEYE ÇALIŞAN BU OLUŞUMLARA KARŞI KAMUOYUNUN DİKKATLİ OLMASINI ÖNERİRİZ..
1999 YILINDA KURULMUŞ VE ARAMA KURTARMA FAALİYETLERİNDE YILLARCA EMEK HARCAMIŞ BİR DERNEĞİN İSMİNDEN VE GÜVENİLİRLİĞİNDEN YARARLANMAĞA ÇALIŞMAK DERNEĞİMİZİN İSMİNİN ALTINA TARAFIMIZDAN İZİN ALMADAN SIĞINMAK/SAKLANMAK NE KADAR ETİKTİR NE KADAR GÜVENİLİRDİR KAMU OYUNUN VİCDANINA BIRAKIYORUZ..

KONU HAKKINDA  BAŞKA  ARAMA KURTARMA DERNEKLERİNDEN DE  BİLGİ ALMAYI UNUTMAMANIZ MENFAATİNİZ İCABIDIR..

 AYRICA ARAMA KURTARMA FAALİYETLERİ AÇISINDAN EĞİTİM VERMEYE YETKİLİ OLDUKLARINI İDDİA EDENLERİNDE  OLDUĞU GÖZE  ÇARPMAKTADIR.BU GİBİ KİŞİLERDEN ÖNCE “EĞİTMEN” OLDUKLARINA DAİR RESMİ BELGELERİ SORMANIZ ,İSTEMENİZ VE DAHA SONRA  EĞİTMEN OLDUKLARINA DAİR İBRA EDECEKLERİ BELGELERİ  HANGİ KURUMDAN ALDIKLARINI İDDİA EDİYORLAR İSE  İLGİLİ KURUMLARDAN  BU KİŞİLERİN EĞİTMEN OLUP OLMADIKLARI  KONUSUNU VE KURUM ADINA  EĞİTİM VEREBİLİRLERMİ DİYE DOĞRULATMANIZ  MENFAATİNİZ İCABIDIR..
SAYGILARIMIZ İLE.

“911 ARAMA KURTARMA DERNEĞİ “

Leave A Reply