17 Eylül Üniversitesi Arama Kurtarma Topluluğu Kuruldu.

911 Arama Kurtarma Derneği Olarak Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrenciler için afet durumları ve dağcılık gibi alanlarda eğitim verilmek üzere tanıtım faaliyeti gerçekleştirdik. Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlikte yeni dönemde yapılacak çalışmaların tanıtımı 911 Arama Kurtarma Derneği Genel Başkanımız Mustafa Gürsoy tarafından yapıldı. Geçtiğimiz senelerde kurulan fakat pandemi nedeniyle çalışmalarına ara veren Onyedi Eylül Üniversitesi 911 Arama Kurtarma ve Dağcılık Kulübü’nde bu dönemden itibaren katılım gösteren öğrencilere, çeşitli sertifikalı eğitimler verilecek..

Yapılan yeni dönem tanıtım etkinliğinde kulübün amacı ve ileri tarihteki kulüp etkinliklerinden bahseden Dernek Başkanımız Mustafa Gürsoy “İkinci Dönemde tekrar bu kulübü hayata geçirerek sizlerle birlikte . İlk yardım eğitimleri, dağcılık eğitimleri, doğada yürüyüş ve benzeri kamp, afetle mücadele gibi alanlarda ücretsiz sertifikalı eğitimler yapacağız. Kulüp bünyemizde 17 Eylül üniversitemiz Protokolümüz olduğu için üniversitemizle sizlere bu eğitimleri ücretsiz vereceğiz. Güzel beceriler kazanacaksınız. Önceliğimiz birinci derece deprem bölgesinde olduğumuz için hızlandırılmış bir deprem öncesi, anı ve sonrası eğitimi vermek.” dedi ve ardından kulübün tanıtım filmi izlendi.

Kuruluş İşlemlerinin tamamlanmasının ardından 17 Eylül Üniversitesi 911 Arama Kurtarma Ve Dağcılık Kulübü Öğrencilerimiz Okulda Stand Açarak Üye kabulüne başladılar..Yoğun ilginin gösterildiği KUlübümüz en kısa sürede bir dizi etkinlikler yaparak bilgi ve becerilerin kazandırılması sağlanacak..

Yabancı Öğrencilerinde İlgi Gösterdiği Arama Kurtarma Ve Dağcılık Kulübümüz Standında Topluluk Danışmanı Dr.Cem Aldağ Hocamızda Hazır Bulundu..