“Bandırma Afet Farkındalık Çalıştayı” Sonuç Raporu Yayınlandı

Bandırma Kent Konseyi Afet Çalışma Gurubu önderliğinde Bandırma Belediyesi ve Onyedi Eylül Üniversitesi iş birliğiyle  “Bandırma’nın depremselliği ve afet risklerinin azaltılması çalıştayı” düzenlendi. 50’ye yakın davetlinin bulunduğu çalıştaya, Onyedi Eylül Üniversitesinden birçok uzman, bilim insanı ve STK temsilcileri katıldı.

Bandırma’da yerleşim planlaması ve yapılaşmayı yönlendirecek “Deprem Master Planı’nın hazırlanması amacıyla gerçekleştirilen çalıştay kapsamında; “Bandırma’nın depremselliği ve Bandırma için oluşturduğu tehditler”, “Bandırma’nın depreme duyarlılığı, afet riski taşıyan ve tehdit eden unsurlar” ile “Depreme hazırlık ve afet riskinin azaltılmasında kentsel dönüşüm” konuları ele alındı. Çalıştay sonunda elde edilen bulgu, öneri ve görüşler bir sonuç bildirgesiyle kayıt altına alındı.

Alınan Kayıt ve raporlar sonucunda 17 Eylül Üniversitemiz Tarafından Afet Farkındalık Raporu Açıklandı.Sonuçlar şu şekildedir.;

Açıklanan Bu Afet Farkındalık Çalıştayı Raporları Sonucunda umarız  bir nebze de olsa  farkındalık oluşmuştur ve gerekli önlemler alınmöaya  başlanır..