BANDIRMA CUMHURİYET MEYDANINDA DEPREM TATBİKATI YAPILDI

0

27.09.2001

Cum.Tat.

Balıkesir’in Bandırma İlçesi’nde, çevre il ve ilçelerin 911 Arama Kurtarma Derneği ekiplerince düzenlenen afet, savaş ve deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı. Balıkesir’in Bandırma İlçesi’nde, çevre il ve İlçelerin 911 Arama Kurtarma Derneği ekiplerince düzenlenen afet,şavaş ve deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.
911 Arama Kurtarma Derneği Tarafından Cumhuriyet Meydanı’ndaki 7 katlı bir okul binasında gerçekleştirildi. Bursa ve Balıkesir  il merkezleri ile Bandırma, Gönen, Erdek, Gölcük, Karacabey ve Mustafakemalpaşa İlçelerinden gelen 150 kişiden oluşan ekip, senaryo gereği savaş ve deprem durumunda binalarda mahsur kalan insanları kurtardı. Mahsur kalan öğrenciler, sedyeye bağlanarak iple üst katlardan indirildi Bu arada, aşağıda ambülanslar ve itfaiye ekipleri hazır bekledi. Aksiyon filmlerini aratmayan kurtarma tatbikatı başarıyla noktalanırken, ekibi gösterdiği performans büyük alkış aldı.

Bandırma Cumhuriyet Meydanında 911 Arama Kurtarma Derneği Tarafından Düzenlenen Tatbikata Gölcük Gesotim,Mustafa Kemal Paşa Arama Kurtarma ,İtfaiye,112 ekipleri Katılarak Ortak tatbikat Yaptılar.Yüksek Binalardan  Kurtarma Teknikleri ile Yapılan Tahliyelerin Bitiminden Sonra Sırasıyla Trafik Kazasına Müdahale Ve Yangın Tatbikatları Düzenlendi.Olası Afet Ve Felaketlere Dikkat çekilen Tatbikatta Kalabalık Bir Vatandaş Topluluğu Tatbikatı izledi.Başarılı Bir Şekilde Tatbik edilen Tatbikat Sonrası ekipler Geldikleri Şehirlere Ve Merkezlerine Dönüş Yaptılar.

Leave A Reply